Polskie sukcesy w sporcie w styczniu 2021

Każdy miesiąc w sporcie charakteryzuje się innymi sukcesami. Z reguły w miesiącach zimowych cieszymy się sukcesami naszych skoczków, a w okresie letnim radujemy się z występów w innych sportach. Co udało się osiągnąć w polskim sporcie w styczniu 2021? Zapraszamy!

Zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni

Po raz kolejny nasz czołowy skoczek zdobył „Złotego Orła”. Skoczek z Zębu wygrał pierwszy konkurs w Oberstdorfie, a pamiętamy, że niewiele brakowało i polscy skoczkowie nie zostaliby dopuszczeni do kwalifikacji, a pierwotnie nawet miało to miejsce, jednak po powtórnych testach i interwencji PZN-u kolejnego dnia umożliwiono im start, a wcześniejsze wyniki kwalifikacji zostały unieważnione. Kamil po raz kolejny wygrał w Bischofschofen i tym samym wygrał cały cykl z przewagą 48,1 pkt nad drugim Karlem Geigerem. Warto zaznaczyć, że konkurs w Garmisch-Partenkirchen wygrał Dawid Kubacki bijąc rekord skoczni skokiem na 144 metry.

Dobry występ piłkarzy ręcznych na Mistrzostwach Świata

Niewiele oczekiwano po polskich piłkarzach ręcznych, którzy notabene weszli do turnieju dzięki dzikiej karcie. Okazało się jednak, że młoda kadra pod kierownictwem Patryka Rombla dała Polakom wiele emocji. W pierwszym meczu pokonali Tunezję 30:28, natomiast w kolejnym spotkaniu pokazali się z bardzo dobrej strony ze zdecydowanym faworytem jakim była Hiszpania przegrywając tylko 27:26, a kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby sędziowie w końcówce meczu zachowali nerwy na wodzy. W ostatnim meczu fazy grupowej Polska rozgromiła Brazylię 33:23, która wcześniej zremisowała z Hiszpanią. Było to najlepsze spotkanie Polaków od kilku lat. W drugiej fazie turnieju przegraliśmy z Węgrami 30:26, ale za to postawiliśmy się Niemcom remisując 23:23, jednak trzeba powiedzieć, że w tym meczu mieliśmy przewagę 4 bramek, którą niestety roztrwoniliśmy, a w ostatniej akcji meczu piłkę meczową miał Patryk Walczak, jednak jego strzał został obroniony przez Andreasa Wolffa. Pomimo 13 miejsca, które zajęliśmy na tej imprezie, był to bardzo dobry występ naszej reprezentacji i jest to dobry prognostyk na przyszłość.

1 komentarz

Dodaj komentarz